Kuruluş

FIRAT KALIP,1996 yılında başta Tekstil sektörünün toka ve aksesuar ihtiyaçlarını karşılamak, ayrıca genel sanayiciye metal kalıp, tel erozyon ve pres baskı işleri yapmak üzere Mevlüt Fırat tarafından Bayrampaşa / İstanbul’da kurulmuştur.

Kalıp üretimi, tekstil aksesuarları, elektrik ve elektronik eşya, mutfak eşyaları sektörüne ayrıca profesyonel ve garantili olarak kalıp ve ürün imalatı yapmaktadır.
Ayrıca FIRAT, Toka ve Çanta – Kemer üzerine 100'den fazla çeşitli aksesuar üretimi yapmakta ve bu ürünlerini başta FIRAT TOKA olarak yurtiçi ve yurt dışında 50'den fazla bayisine toptan olarak satmaktadır.
FIRAT hedeflerini; kalitesini, rekabetteki başarısını, müşteri memnuniyetini ve fiyat avantajlarını her zaman daha ileriye götürmek olarak belirlemiş ve müşterileriyle işbirliği içinde olmak ve ortak projelerle beraber çalışmak amacındadır.

Üretim, Ambalajlama, Depolama ve Sevkiyat

Ürünler tasarım, imalat, ambalajlama ve sevkiyat yapısından oluşmaktadır.

Üretim Teknolojisi

Makine parkurumuzda, CNC Telerozyon Makinaları, CNC delikdelme makainası, Ünüversal Firezeler, Kalıpcı firezeler ,Taşlama, Radyal matkap, Torna makineleri gibi çok çeşitli ebatlarda makine portföyü bulunmaktadır. Ayrıca 5 ton dan 100 tona kadar deyişen ebatlarda pireslerde mevcuttur makine parkurumuzda.

Ürün Tipolojisi ve Kullanım Alanları

Ürünlerimiz, tekstil ve deri sanayinde kullanılan çanta ve kemer aksesuarlarıdır.

Kalite

Üretimin her aşamasında güçlü bir kalite kontrol sistemi uygulanmaktatır.

Müşteri memnuniyetini maksimize edecek kontrol metodlarından taviz verilmemektedir.

Kurulu kalite yönetim sistemini belgelendirmeye yönelik faaliyetleri hızla devam etmektedir.


Vizyon, Misyon

Vizyonumuz Türkiye’de bilinen en iyi firmalar arasında olmak.

Misyonumuz Tekstil aksesuarları, fason imalat, metal kalıp ve tel erozyon işleri alanında müşterilerin ihtiyacını yine onların istekleri doğrultusunda gidermek.

AKAR KALIP KALİTE POLİTİKASI

Müşteri taleplerine uygun ürünlerini ve hizmetlerini;

· Tedarikçilerinden zamanında sağlanan ekonomik ve kaliteli girdileri,

· Bilgi Birikimini,

· Yetenekli Üretim Proseslerini,

· Deneyimli Personelini ve,

· Kalite Yönetim Sistemini,

kullanarak ekonomik üretim anlayışı ile önceden belirlenmiş süre sınırları içerisinde üretip onlara sunmak ve sürekli iyileştirmeyi sağlayarak belirlediği hedeflere ulaşmaktır